تمرین تایپ ده انگشتی و سرعت تایپ

به سایت 10fastfingers بروید. زبان را روی انگلیسی تنظیم کنید و تایپ ده انگشتی را تمرین کنید. لینک‌های نتایج آزمون یا Test Result که بیانگر امتیازیست که دریافت کرده‌اید را ذخیره کنید. بالاترین امتیازی که دریافت کردید را برای بقیهٔ همکلاسی‌هایتان بفرستید.

مشخص کردن گروه‌ها

تمرین‌ها در قالب گروه‌های سه نفره انجام می‌شود. اگر افراد به خصوصی در کلاس هستند که می‌خواهید با آن‌ها هم‌گروه باشید در کلاس به من اعلام کنید و در غیراینصورت شما را از روی لیست کلاس گروه‌بندی خواهم کرد.

ایجاد لایسنس و فعال‌سازی پایچارم

فرم درخواست لایسنس آموزشی در سایت Jetbrains را با استفاده از ایمیلی که دارای دامنهٔ یک دانشگاه در خارج کشور باشد پر کنید. بعد از پر کردن فرم به آدرس ایمیل وارد شده در این فرم یک ایمیل می‌آید. روی لینک داخل آن کلیک کرده و سپس یک حساب کاربری برای شما در سایت Jetbrains ایجاد می‌شود و پسورد آن را انتخاب می‌کنید. بعد از انتخاب پسورد و ورود به این سایت در این صفحه می‌توانید اطلاعات مربوط به لایسنسی که دریافت کردید را مشاهده کنید. سپس نرم‌افزار PyCharm را باز کنید و از منوی Help در بالای صفحه روی کلید Register کلیک کنید. در پنجرهٔ باز شده می‌توانید با استفاده از نام کاربری یا ایمیل دانشگاه و رمز عبوری که هنگام عضویت در این سایت انتخاب کردید PyCharm را فعال کنید.

ثبت‌نام و گرفتن لایسنس آموزشی از گیت‌هاب

تا قبل از جلسه‌ی پیش‌رو همگی به سایت github.com بروید و در این سایت ثبت‌نام کنید. بعد به این صفحه بروید و با ایمیل دانشگاهتان یک لایسنس درخواست کنید. موقع پر کردن فرم هم به ترتیب Student و Individual account را باید انتخاب کنید. بعد ایمیل تایید برایتان ارسال می‌شود که چک کند شما صاحب ایمیلی که وارد کردید هستید یا نه. به ایمیلتان وارد شوید و روی لینک داخل آن کلیک کنید.